Dobre przygotowanie do matury

Przygotowanie do matury to jeden z najważniejszych tematów. Należy pamiętać o odpowiedniej nauce, dzięki czemu podejście do tego tematu nikogo nie będzie stresowało. Wielu uczniów budzi się na “ostatnią chwilę” i zaczyna nadrabiać cały materiał w miesiąc. Tak nie można. Każdy rodzic powinien dopilnować, aby nauka rozpoczęła się odpowiednio wcześniej. Najlepiej już od września. Jeżeli kupimy naszym dzieciom odpowiednie podręczniki, to na pewno się to uda. Do nauki angielskiego przydadzą się podręczniki z serii “Matura Focus” wysoko oceniane przez wielu ekspertów.

“Matura Focus 4. Student’s Book. Język angielski. Podręcznik wieloletni”

Jedno z najlepszych wydawnictw – Perason – powitało w swoich szeregach kolejny podręcznik zintegrowany z Repetytorium Longmana. Całość podzielona została na 8 rozdziałów, które każdy nauczyciel lub uczeń samodzielnie w domu zdąży przerobić w ciągu roku. Do tego w każdym z rozdziałów znaleźć można kolejne 8 lekcji, tak więc na pewno nikomu materiału do nauki nie zabraknie. Całość została opracowana według odpowiedniego programu, dzięki czemu nauka będzie szła wartkim trybem. Tematy omawiane są w odpowiedniej kolejności, dzięki czemu nic nie zostanie pominięte. Po każdym rozdziale znaleźć można listę odpowiedniego słownictwa, które pomoże budować jeszcze lepsze i bardziej wartościowe wypowiedzi. W książce jest bardzo dużo powtórek, dzięki którym nauka będzie przebiegała sensownie. Przed samym egzaminem maturzysta będzie wiedział na jakie zagadnienia ma zawsze zwracać uwagę – nie tylko na samym egzaminie pisemnym, ale także na egzaminie ustnym.

“Matura Focus 4 Workbook. Język angielski. Poziom B2/B2+. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum”


Skoro chcemy, aby nasze dzieci jeszcze lepiej przygotowały się do egzaminu, to należy dokupić im taki zeszyt ćwiczeń, który jest uzupełnieniem podręcznika. Tylko wytrwałe ćwiczenia, które należy systematycznie wypełniać sprawią, że wiedza na dłużej pozostanie w głowie. W takim zeszycie ćwiczeń znaleźć można wiele przykładowych testów. Takich samych treści nigdy nie będzie na maturze, jednak pomoże to uświadomić uczniom formę z jaką przyjdzie im się mierzyć w maju. Ćwiczenia również są zintegrowane z repetytorium Longmana. Szczególnie polecany jest on słabszym uczniom, którzy mają problem z budowaniem poprawności językowej. Ogromną zaletą tych ćwiczeń są strategie maturalne, jak również bank zwrotów, jakie mogą wystąpić podczas egzaminu. Wytężona praca z ćwiczeniami na pewno pozwoli wszystkim uczniom przygotować się do maja w taki sposób, że wynik na egzaminie będzie pozytywny.

Coffee obraz autorstwa teksomolika - www.freepik.com